DIY blog s návody, výtvarnými tipy a cestami za inspirací

16. prosince 2016

DIY ozdoby na stromek - aktivita i pro děti

Vzpomínáte si ještě, když jste se jako malí dívali na vánoční stromek? Co vás na něm zajímalo? Já jsem si ho prohlížela vždycky a na všech návštěvách. Nejradši jsem měla různé postavičky (Ježíšky, andílky), hrála jsem si s nimi, když mi to dovolili, nebo jsem si to aspoň představovala. Jak se leskly, byly barevný, ručně malovaný.


Teď jsou všechny ozdoby nerozbitný - což má s dětmi určitě svý výhody a opodstatnění. Pro někoho to přináší mít možnost každý rok měnit barvu svojí výzdoby, ale já asi nejsem ten typ co propadá trendům - jestli je letos in lila nebo zlatá... Ale teď už máme na stromku převážně ty skleněný - některý nový, některý starý. Všelijaký, abysme se zas mohli zasnít do pohádek. Nebo aspoň děti, co k nám přijdou.

Kluci si včera vytáhli další aktivitu v kalendáři (dnes byl zmrzlinový den:) - tvoření ozdob na stromek. Vymyslela jsem jim a vystřihala tvary na plotru - Silhouette Cameo 3 konkrétně. Koupila jsem si šablonu Gems a pár jich vyřezala z bílé hladké čtvrtky.

Tady jsou templates zdarma k vystřižení - určitě si vyberete :)

Musím přiznat, že kluci byli víc nadšení a fascinovaní z toho, jak plotr řeže a funguje. Zrovna na tvoření extra náladu neměli.


Ale připravila jsem jim barvičky, sobě novou zlatou tuš a pérko. Nechala jsem je, aby si sami podle svýho uvážení zdobili.


Mariánkovi moje zlatá tuš zalíbila. Omylem spadlo pár kapek a skončili jsme u rozfoukávání.Takže to bylo přesně tak neplánovaný, jak to má být. A pověsili jsme je rovnou na stromek.
Ještě pár kousků vloček nad schody. :)


A co u vás? Je pohoda? Máte nakoupeno, napečeno, zabaleno?

9 komentářů on "DIY ozdoby na stromek - aktivita i pro děti"
 1. Jůů, to je pěkné, ty papírové ozdobičky! U nás napečeno a chystá se "Vánoční besídka" pro přátele. Letos to vyšlo u nás a tak budou ráno škatulata batulata hejbejte se s nábytkem, aby se nás vešlo 15 do našeho obýváku s kuchyní a to ještě pět lidí má omluvenku :-)))! Pekla jsem s mužem polskou vánoční hvězdu, něco jak naše vánočka ve tvaru hvězdy s náplní, bezva to vypadá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivčo, děkuju. Dejte vědět, jak polská vánočka chutnala :) Jakou měla náplň? iva

   Vymazat
  2. Náplň dělal muž karamelovou a po upečení to vypadalo moc pěkně. Je to dle polského časopisu Crafty :-)

   Vymazat
 2. ..našla jsem na netu návod na hvězdu: http://slodko-wytrawnie.blogspot.cz/2015/12/makowiec-gwiazda.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivčo, díky moc, mrknu se - a karamelová náplň mě láká :) Krásný den, Iva

   Vymazat
 3. Moc se vám to povedlo! Protože mám ráda náhodu a kozo nechtěného, moc se mi líbí ty "rozfoukané" ozdůbky. My doma ujíždíme na technice suminagashi :) http://blog.zajickova.eu/2016/12/diy-pranicka-technikou-suminagashi.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, díky moc :) Já už jsem tuhle techniku taky zkoušela, jen asi ještě nejsem dost trpělivá. Ale od Ježíška jsem si přála sadu speciálních tuší, takže doufám, že to klapne :) Krásné dny, Iva

   Vymazat
 4. Krása! A ty vločky! Ten plotr je ale prima věcička. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, děkuju moc. Plotr je teď hodně vytíženej :) Krásné dny, Iva

   Vymazat

Děkuji za komentáře. Pokud jej vyhodnotím jako spam, ohodnotím patřičně také stránku, na níž odkazujete.

Kontaktní formulář

Název

E-mail *

Vzkaz *