DIY betonová koule - pozvánka na další workshop | DIY MINI PROJEKTY

DIY betonová koule - pozvánka na další workshop

| on
4.8.18
Z minulých workshopů vznikly také betonové koule. V dnešním článku se dozvíte, jak na ně, nebo se můžete přihlásit na další workshop, kde si ji vyrobíte včetně závěsu.Proč koule, když není stabilní?

Ona ani nemusí. Můžete ji položit na podklad z kamínků, pověsit ji, nebo vymyslíte něco lepšího. Záleží na vás. Betonová koule může být jen jako doplněk v interiéru, nebo sloužit jako svícen, květináč, váza. Viděla jsem ji i v zahrádce.

Co si připravit?

 • Vhodnou formu - v našem případě plastový balónek, co se dává do balónkových bazénků. Ale možná doma najdete starý míč, který jste chtěli vyhodit. Může být větší i menší. Jen musí držet tvar. 
 • Beton - používám klasickou betonovou směs, kterou seženete v každém hobby marketu. Parkrát jsem si míchala cement + písek, ale pro domácí projekty je myslím lepší to mít předmíchané. Písek totiž musí být dokonale obalený cementem - tedy každé zrníčko, navíc je dobré vystihnout ideální poměr mezi pískem a cementem. 
 • Vrchní lak vhodný na beton. 
Jak postupovat?

Připravte si formu - plastový míček - já jsem do něj udělala otvor akorát, aby se do něj vešla malá krabička od krému z lékárny - abych měla v kouli prostor na kytku/vodu/svíčku. Vy můžete udělat kouli celou a mít ji jen jako dekorační doplněk. Nechám to na vás a podle toho si do koule udělejte otvor. 

Něco jsem o betonu už psala v předešlých článcích (betonový květináč a betonové vázy), každopádně si namíchejte směs z betonu a vody ve správném poměru. Směs by neměla být příliš tuhá, ale ani řídká. (Asi jako řidší bramborová kaše.) 

Nalijte do formy něj směs betonu. A nechte schnout. Já nechávám několik dní.

Pak opatrně odstraním. Vnitřek můžete nalakovat, případně celé napenetrovat.Workshopy - pondělí a úterý od 17 hodin, cena i místo stejné jako minule. 

Opět tu mám dva workshopy: 
 • na linoryt - mapa Prahy - pondělí 6. 8. 
 • beton - úterý 7. 8. - tentokrát koule a zkusíme i ten závěs k tomu udrhat/vyřezat z kůže, ale pokud budete chtít vázu/květináč jiný, tak určitě zvládneme taky :)
Přihlaste se - napište do komentáře nebo mailem na ivabaltaretu@gmail.com. Co byste chtěli z betonu vytvořit vy? Chystáte se na něco? Napište komentář, článek sdílejte nebo mě podpořte. Potěší to. :) 

Díky a krásný den, Iva 

2 komentáře on "DIY betonová koule - pozvánka na další workshop"
 1. Tyjo, něco podobného jsem ještě neviděla :) Super!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adél, moc děkuju :) Ale není to nic světoborného, dělá to skoro každý. :)) Krásné dny, Iva

   Vymazat

Přidejte svůj komentář nebo tip k článku.

Social Follow