DIY blog s návody, výtvarnými tipy a cestami za inspirací

25. března 2017

DIY hnízdečko a tipy na jarní dekorace z přírodních materiálů

Kdo sledujete můj Instagram, určitě jste zaregistrovali hnízda. Je to taková moje velikonoční dekorace pod lustr - ale dají se zavěsit kamkoli. Dokážu si je představit třeba i venku. Samotná výroba je jednoduchá.

Jsou vyrobená z březových větviček. Větvičky jsme řezali na zahradě už před několika týdny a já jsem si lámala hlavu, které budou vhodné právě na tyhle hnízda/klícky.

DIY projekty - hnízda/klícky vyrobené z větviček se dají zavěsit nebo položit. Do nich pak umístíme malou květinu, kraslice nebo jinou velikonoční dekoraci.


Chtěla jsem velmi drobné, ale nerovné, tenoučké, rozvětvené větývky. Aby byly hodně jemné, subtilní. Ale takové asi neexistují. Ze švestek byly hezké, jenže křehké - okamžitě se lámaly. Nakonec jsem použila pár větviček z břízy. Byly nejtenčí, co jsem sehnala.

Hnízda jsem chtěla tvořit za pomoci mojí nové tavné pistole, už jsem ji použila na jarní věnec. Ale tentokrát by mi nepomohla a ještě by lepidlo bylo příliš vidět. Větvičky jsem přivazovala nití, určitě jde použít i drátek. Základ byla hvězda - to znamená asi 5 - 6 větviček poskládaných jako hvězda, uprostřed svázaných. Pak teprve jsem větve ohnula nahoru a k sobě.

výroba velikonočních dekorací z přírodnin - z větviček břízy - závěsná dekorace na jaro/velikonoce

Nápad na závěsnou velikonoční dekoraci z přírodních materiálů, DIY hnízdo - dozdobit se dá mechem, zelenými rostlinami, vyfouklými vejci.

Čím hnízda ozdobit?

 • Já jsem dovnitř dala maličká vyfouklá vajíčka
 • Pak také vázičku ze skořápky
 • Dokážu si představit i mini kokedamu
 • Zkusit můžete mech, peří, barevné provázky
A co další tipy na jarní a velikonoční dekorace? Březové větve jsem dala i do vázy, nejdřív jsem ozdobila tenkými stužkami, po pár dnech ale vyrašily jasně zelené lístky. 

Březové větvičky jako jarní dekorace - jednoduchá dekorace z přírodnin

Velikonoce a velikonoční výzdoba - březové větvičky se zelenou stuhou, dřevěná vejce malovaná dětmi barvami.

A jeden tip na DIY od Luciána :) Byl s klukama před dvěma týdny doma, jeden den jim koupil dřevěná vajíčka a nechal jim je vybarvit anilinkama. 

Tvoříme s dětmi - tvoření i pro nejmenší, zdobení velikonočních vajíček barvami, návod na blogu.

Jarní dekorace s malovanými vejci a kočičkami

velikonoční tvoření s dětmi, malovaná dřevěná vejce, jarní dekorace s malovanými vejci a kočičkami

Docela paráda na chlapy, co? Jak to máte s výzdobou vy? Můžete mrknout na kropenatá a ultrajednoduchá vajíčka, co jsem zdobila loni tuší.10 komentářů on "DIY hnízdečko a tipy na jarní dekorace z přírodních materiálů"
 1. Miluju DIY projekty a nějaké mám i na svém blogu :) BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
 2. Ivi, to je moc pěkné!!! Hned bych vám věnovala hromady ostříhaných větviček kroucené vrby, vozíme to na bioodpad a je to škoda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivčo, jé, to by se mi pár hodilo :) Ale někteří lidé ty proutky ořezávají jakoby ořezávátkem a pak to používají jako surovinu třeba právě na "dřevěné" květy a z nich dělají věnec - třeba na dveře. Krásné pondělí, Iva

   Vymazat
 3. Poslední se mi moc líbí. Děkuji za tip :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, velmi pekne napady. To hniezdo sa mi paci najviac. Len tak dalej. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherné, moc děkuji za inspiraci, právě hledám, co s malou ještě vyrobit, tak už mám jasno 👍🍀

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře. Pokud jej vyhodnotím jako spam, ohodnotím patřičně také stránku, na níž odkazujete.

Kontaktní formulář

Název

E-mail *

Vzkaz *