DIY blog s návody, výtvarnými tipy a cestami za inspirací

8. června 2016

DIY makové a ořechové mléko

Ještě naposledy recept, příště už zase nějaké DIY tvoření... domácí ořechová mléka.Tenhle DIY tip určitě zaujme všechny, co nemohou laktózu, vegany nebo příznivce rostlinných mlék. Možná to už znáte a sojové mléko si vyrábíte doma, na internetu jsem našla různé recepty a pro vás jsem vyzkoušela makové a ořechové mléko.

Makové mě lákalo, protože mám mák ráda v různých netradičních i tradičních kombinacích, například v jogurtu nebo se švestkami. Ořechů máme stále zásobu ze zahrady, takže náklady pouze práce s loupáním. Ale můžete si udělat vlastní sojové mléko, mandlové, rýžové a podobně...

Je to naprosto jednoduché, příprava zabere pár minut. Potřebujete taky výkonný mixér a jemnou tkaninu, případně sítko. 

Ořechy a mák jsem na pár hodin namočila. U makového mléka jsem si přečetla, že je dobré přelít mák horkou vodou, tak jsem to udělala. Pak jsem mák/ořechy zcedila a dolila čistou vodou - poměr ořechů/máku/jiné pevné hmoty je 1:2. Je to tak akorát, přirovnala bych ho k plnotučnému :-)

Směs jsem pak rozmixovala, klidně tomu dejte pár minut. 

Na poslední část si připravte jemnou tkaninu - kousek hedvábné látky, existují i speciální udělátka, našla jsem je na zahraničních webech, tak kdyžtak napište, jestli máte nějaký zdroj. Směs přes ni přeceďte a plňte do uzavíratelných lahviček. Mléko můžete ovonět vanilkou, případně oslaďte javorovým sirupem. 

Uchovejte v lednici a spotřebujte do 3 dnů. A mrkněte taky na delikátní lískooříškové mléko4 komentáře on "DIY makové a ořechové mléko"
  1. Odpovědi
    1. Gabrielle, určitě vyzkoušej :) Třeba i jinou kombinaci a dej vědět :) Krásný den, iva

      Vymazat
  2. Ahoj Ivu, Tvůj blog je opravdu moc pěkný. Budu ho pravidelně sledovat :) T

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře. Pokud jej vyhodnotím jako spam, ohodnotím patřičně také stránku, na níž odkazujete.

Kontaktní formulář

Název

E-mail *

Vzkaz *