DIY makové a ořechové mléko | DIY PROJEKTY

DIY makové a ořechové mléko

| on
8.6.16
Ještě naposledy recept, příště už zase nějaké DIY tvoření... domácí ořechová mléka.Tenhle DIY tip určitě zaujme všechny, co nemohou laktózu, vegany nebo příznivce rostlinných mlék. Možná to už znáte a sojové mléko si vyrábíte doma, na internetu jsem našla různé recepty a pro vás jsem vyzkoušela makové a ořechové mléko.

Makové mě lákalo, protože mám mák ráda v různých netradičních i tradičních kombinacích, například v jogurtu nebo se švestkami. Ořechů máme stále zásobu ze zahrady, takže náklady pouze práce s loupáním. Ale můžete si udělat vlastní sojové mléko, mandlové, rýžové a podobně...

Je to naprosto jednoduché, příprava zabere pár minut. Potřebujete taky výkonný mixér a jemnou tkaninu, případně sítko. 

Ořechy a mák jsem na pár hodin namočila. U makového mléka jsem si přečetla, že je dobré přelít mák horkou vodou, tak jsem to udělala. Pak jsem mák/ořechy zcedila a dolila čistou vodou - poměr ořechů/máku/jiné pevné hmoty je 1:2. Je to tak akorát, přirovnala bych ho k plnotučnému :-)

Směs jsem pak rozmixovala, klidně tomu dejte pár minut. 

Na poslední část si připravte jemnou tkaninu - kousek hedvábné látky, existují i speciální udělátka, našla jsem je na zahraničních webech, tak kdyžtak napište, jestli máte nějaký zdroj. Směs přes ni přeceďte a plňte do uzavíratelných lahviček. Mléko můžete ovonět vanilkou, případně oslaďte javorovým sirupem. 

Uchovejte v lednici a spotřebujte do 3 dnů. A mrkněte taky na delikátní lískooříškové mléko4 komentáře on "DIY makové a ořechové mléko"
  1. Odpovědi
    1. Gabrielle, určitě vyzkoušej :) Třeba i jinou kombinaci a dej vědět :) Krásný den, iva

      Smazat
  2. Ahoj Ivu, Tvůj blog je opravdu moc pěkný. Budu ho pravidelně sledovat :) T

    OdpovědětSmazat

Děkuji za komentáře. Pokud jej vyhodnotím jako spam, ohodnotím patřičně také stránku, na níž odkazujete.

Social Follow