DIY pleťový peeling z kávy | DIY MINI PROJEKTY

DIY pleťový peeling z kávy

| on
1.4.19
Opět jsem pro vás nějaký ten pátek testovala doma vyrobenou kosmetiku. Musím se přiznat, že s přibývajícím věkem, který už je jen pár krůčků od 40, se začínám konečně zajímat o vrásky. Je to brzy nebo pozdě, těžko říct, každopádně moje péče o pleť je teď mnohem náročnější...Na peeling z kávy jsem se dostala díky tomu, že máme každý den kávový odpad z french pressu. Jde ho použít třeba i jako hnojivo na kytky, ale já jsem ho vysušila a recyklovala jinak.

Pokud budete chtít vyrobit peeling jako dárek, pak nešetřete a dejte čerstvě namletou kávu, ale myslím, že v kávě i po spaření zůstanou nějaké prospěšné látky, ale ty zároveň přidáme v podobě oleje.

Co si na peeling připravit


  • čersvtě umletou kávu nebo použitou a vysušenou kávu z kávovaru
  • 1 - 2 lžíce arganového oleje, případně jiný oblíbený olej – doporučuju například meruňkový, protože je lokální, český
  • 1 kapka esenciálního oleje – takový, co vám bude příjemný – ke kávě se bude hodit kapka pomeranče, ale výborný antibakteriální je i tea tree, případně levanduleJak na to?

Celá výroba je velmi snadná. V čisté mističce důkladně smíchejte všechny ingredience. Měl by vzniknout takový "mokrý písek". S esenciálním olejem opatrně – opravdu jen kapku na toto množství.

Používejte 1 - 2x týdně na vyčištěnou pleť. Asi 2 minuty masírujte do pleti jemnými krouživými pohyby. Pak dobře opláchněte, protože káva barví.

Moje recenze

Peeling mám už od podzimu a jsem s ním maximálně spokojená, jinak bych vám ho nedoporučovala. Výborně odstraní takovou tu zhrublou zaschlou kůži a pleť vyživí.


1 komentář on "DIY pleťový peeling z kávy"

Přidejte svůj komentář nebo tip k článku.

Social Follow