13. července 2020

LETNÍ VĚNEC 2020

Vždycky už si myslím, že na nic nového nepřijdu. Ale stačí koukat kolem sebe.Tentokrát jsem opět sáhla po jednoduchosti, základem je chmýří z opadavého okrasného stromu. Přidala jsem obyčejné suché trávy, plevel a pár levandulí.

Jak vyrobit základ

Základem věnce je kruh z psího vína. Nejlepší je ho nastříhat na podzim a vytvarovat do kruhů, které pak využijete po celý další rok. Mám takhle různé průměry a šířky. Samozřejmě můžete využít i drátěné základy.

Tip: Nedávno jsem našla na chodníku válet kus poklice na auto, která opět obsahuje drát vytvarovaný do kruhu. Ten je základem pro velký letní věnec. Jak si vybírat materiál?

U mně se nejlíp osvědčilo zkoušení a testování. Co vydrží, co vypadá dobře a zajímavě i po uschnutí. Pokud použiju přírodní materiál, který opadává, vždy zalakuju.

Nádherně vypadají různé plevele, nebojte se jich, jsou navíc extra odolné a po uschnutí vypadají zajímavě. Loni mi takhle vypučel bodlák do nadýchaných bílých kuliček, můžete ho vidět i v tomhle věnci, i když je to jiný druh.

Zatím po mně nechtějte názvy, ono by to stejně k ničemu nebylo, protože na různých místech rostou různé rostliny.

Můj tip: udělejte si mapu zajímavých míst, abyste věděli co, kde a kdy sbírat. Moje mapka se už postupně rozrůstá do několika desítek 

Jak připevňovat

Samozřejmě existuje speciální aranžovací drátek a tavná pistole. Neříkám, že nikdy na nic tyhle věci nepoužiju, ale spíš moc ne. Více využívám klasickou režnou nit, lepidlo Herkules, vlasec. Je to proto, že i když se podíváte na věnec zblízka, případně z druhé strany, spojů si tolik nevšimnete. Plus samozřejmě spotřeba, syntetika, odpad...

Ano, je to složitější a zvlášť, když například používám Herkules, musím čekat na uschnutí a při tvorbě mám prostoje, ale nevadí mi to.

Chtěli byste jiný letní věnec? Podívejte se na starší články:


Máte tip, z čeho vyrábět? Podělte se, moc to ocením. Pokud byste chtěli podobné věnce vyrobit, ozvěte se – vytvořím vám ho já, nebo vy sami na workshopu.
1 komentář

Děkuji za komentáře. Pokud jej vyhodnotím jako spam, ohodnotím patřičně také stránku, na níž odkazujete.

Social Follow

Instagram