Jarní dekorace a věnce s tipy, jak vytvořit jednoduše základ | DIY MINI PROJEKTY

Jarní dekorace a věnce s tipy, jak vytvořit jednoduše základ

| on
26.3.18
Věnce. Mám je ráda. Ráda je tvořím. Možná je v tom i nějaká skrytá víra v symboly, v posledních měsících mě to víc a víc táhne k přírodě.


K jejím cyklům, k mým cyklům. Vím, že jsem hodně vnímavý člověk, i když svoje pocity tolik nedávám najevo.

Každopádně věnce jsou kruhy a symbolizují koloběh života. Dávám si tedy při tvorbě pozor, aby se větvičky a vše, co na věnce dám, točilo správným směrem - jako hodinové ručičky.Tak jsem o víkendu zase vyráběla. Opět čistě přírodní, z větviček a několika kvítků uschlých hortenzií.


Na základ jsem tentokrát využila březové větvičky, co shodil vítr během zimy. Nevýhodou u sebraných větviček může být to, že budou praskat, když je ohnete. Březové větvičky jsou hezky tenké. Můžete z nich zkusit vyrobit třeba takovéhle hnízdečko.


Větvičky jen motám dohromady, drží samy. Můžete si pomoci provázkem nebo kouskem drátu. Na přidělání klacíků, květů a kočiček jsem použila tavnou pistoli.


Základy na věnec si takhle můžete připravit i dopředu, na letní, podzimní věnce. Fajn jsou také základy z jabloní - které se možná právě chystáte řezat, nebo uřezané proutky objevíte v parku při procházce. Psí víno je skvělé, ale až v létě/na podzim. Vrbové proutky jsou taky ohebné a drží.

8 komentářů on "Jarní dekorace a věnce s tipy, jak vytvořit jednoduše základ"
 1. Kočičky jsou první potravou pro včely. Včely vymírají. Chybět nám nebude jen med...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za upozornění. Při trhání jsem nebyla hamižná a natrhala jen pár větviček, které jsem pak rozdělila na malé. Základ věnce jsou větve. Ptala jsem se už před lety včelaře - pokud neudělám nálet na všechny stromy, co jsou v okolí a nepůjdu to prodávat na staromák, rozhodně tím včely neutrpí. Ubližuje jim něco úplně jiného. Je to přežitek z doby komunistických škol, kdy dětem soudružky tohle vtiskly do paměti.

   Vymazat
 2. Ahoj, velmi sa mi paci ten prvy vencek aj s tym napadom ze vetvicky su tak akoby v smere hodinovych ruciciek. Jednoduchy a velmi pekny. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro, díky :) Ten směr je rozhodně záměr. Je to ten správný směr, kterým by se měly všechny věnce řídit. :) Krásné dny, Iva

   Vymazat
 3. Krásné věnce! Přírodný dekorace nikdy neomrzí, vypadá to nádherně!
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro, taky si myslím :) A děkuju, iva

   Vymazat
 4. Very nice. Posts shared useful information and meaningful life,

  OdpovědětVymazat
 5. Thanks for sharing this marvelous post. I m very pleased to read this article.
  duck life 2
  vex 3

  OdpovědětVymazat

Přidejte svůj komentář nebo tip k článku.

Social Follow