Jarní dekorace a věnce s tipy, jak vytvořit jednoduše základ | DIY MINI PROJEKTY

Jarní dekorace a věnce s tipy, jak vytvořit jednoduše základ

| on
26.3.18
Věnce. Mám je ráda. Ráda je tvořím. Možná je v tom i nějaká skrytá víra v symboly, v posledních měsících mě to víc a víc táhne k přírodě.


K jejím cyklům, k mým cyklům. Vím, že jsem hodně vnímavý člověk, i když svoje pocity tolik nedávám najevo.

Každopádně věnce jsou kruhy a symbolizují koloběh života. Dávám si tedy při tvorbě pozor, aby se větvičky a vše, co na věnce dám, točilo správným směrem - jako hodinové ručičky.Tak jsem o víkendu zase vyráběla. Opět čistě přírodní, z větviček a několika kvítků uschlých hortenzií.


Na základ jsem tentokrát využila březové větvičky, co shodil vítr během zimy. Nevýhodou u sebraných větviček může být to, že budou praskat, když je ohnete. Březové větvičky jsou hezky tenké. Můžete z nich zkusit vyrobit třeba takovéhle hnízdečko.


Větvičky jen motám dohromady, drží samy. Můžete si pomoci provázkem nebo kouskem drátu. Na přidělání klacíků, květů a kočiček jsem použila tavnou pistoli.


Základy na věnec si takhle můžete připravit i dopředu, na letní, podzimní věnce. Fajn jsou také základy z jabloní - které se možná právě chystáte řezat, nebo uřezané proutky objevíte v parku při procházce. Psí víno je skvělé, ale až v létě/na podzim. Vrbové proutky jsou taky ohebné a drží.

9 komentářů on "Jarní dekorace a věnce s tipy, jak vytvořit jednoduše základ"
 1. Kočičky jsou první potravou pro včely. Včely vymírají. Chybět nám nebude jen med...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za upozornění. Při trhání jsem nebyla hamižná a natrhala jen pár větviček, které jsem pak rozdělila na malé. Základ věnce jsou větve. Ptala jsem se už před lety včelaře - pokud neudělám nálet na všechny stromy, co jsou v okolí a nepůjdu to prodávat na staromák, rozhodně tím včely neutrpí. Ubližuje jim něco úplně jiného. Je to přežitek z doby komunistických škol, kdy dětem soudružky tohle vtiskly do paměti.

   Smazat
 2. Ahoj, velmi sa mi paci ten prvy vencek aj s tym napadom ze vetvicky su tak akoby v smere hodinovych ruciciek. Jednoduchy a velmi pekny. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petro, díky :) Ten směr je rozhodně záměr. Je to ten správný směr, kterým by se měly všechny věnce řídit. :) Krásné dny, Iva

   Smazat
 3. Krásné věnce! Přírodný dekorace nikdy neomrzí, vypadá to nádherně!
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
 4. Very nice. Posts shared useful information and meaningful life,

  OdpovědětSmazat
 5. Thanks for sharing this marvelous post. I m very pleased to read this article.
  duck life 2
  vex 3

  OdpovědětSmazat
 6. it is really very good content and written well. Thanks for this post.

  OdpovědětSmazat

Děkuji za komentáře. Pokud jej vyhodnotím jako spam, ohodnotím patřičně také stránku, na níž odkazujete.

Social Follow