Moje tipy na workshopy, akce, výtvarné aktivity v září | DIY MINI PROJEKTY

Moje tipy na workshopy, akce, výtvarné aktivity v září

| on
9.9.17
Oblíbená rubrika je zpět. Zase tu mám nějaké tipy na září a hlavně v Praze. Takže, kam vyrazím? Tentokrát mix všeho možného a napřeskáčku, podle toho, jak jsem si na co vzpomněla. A napište mi, kam se chystáte vy, nebo i cokoli jiného. Tahle rukrika může existovat jedině tehdy, když budu mít zpětnou vazbu i od vás. :)Zažít město jinak na Čecháči :)


16. září 2017

Dětský market

Kde budou prodávat děti - svoje výrobky, pečené sušenky, malůvky, přáníčka, květiny - nechám to na jejich fantazii. Už jsem událost šířila na Facebooku, ale budu moc ráda, když své děti (nebo se vy s nimi) přihlásíte.

Podpořil nás Shoptet, specialista na internetové obchody. Ovšem tady půjde o off-line prodej. Všechny dotazy směřujte ke mně - napište na ivabaltaretu@gmail.com. Zatím máme přislíbený prodej limonády, sušenek, výrobků a štěstíček.Korálky a workshopy na ZMJ 

Krom našeho marketu si budete moct vytvořit něco z korálků ve sklářském obchodě na Moskevské ulici. Chodím kolem jejich výkladní skříně pravidelně a neumím se odhodlat vstoupit dovnitř.

A možná bychom zvládli zase šablony jako loni. Měli byste zájem?

A když už jsme u toho 16. září, tak tu mám jeden tip pro západočechy. Workshop dekorace porcelánu pod vedením Lenky Sárové Malíské. Já bych jela hned, půjde o techniku stříhání speciálního materiálu s vrstvou glazurovací barvy - tvary se přilepí na porcelán a pak vypálí. No, bude to zajímavý.Krištof Kintera v Rudolfinu


Tahle výstava bude úžasná a dnes jsem tam už skoro vlítla. Pravděpodobně Krištofa Kinteru znáte, jeho styl, kterým se vyjadřuje je velmi osobitý, využívá industriální materiály a rozhodně dokáže upoutat pozornost i širšího publika. Možná jste se setkali s jeho pomníkem Bike to heaven na nábřeží Kapitána Jaroše, kde před 10 lety srazilo auto cyklistu. Nebo s lampou pod Nuselským mostem, která jakoby svítila do nebe všem sebevrahům, pro které byla vytvořena. Líbí se mi tyhle umělecké (re)akce, i to, že vzbuzují diskuzi mezi lidmi.

Výstavu nechám na neděli, když to kluky nebude zajímat, nechám je v Artparku tvořit a já si ji v klidu projdu. Nechcete se někdo přidat? :)

Den otevřených dveří ve Scholastice


Scholastika mě láká a láká, pořádá semestrální kurzy zaměřené na různé výtvarné techniky, nebo třeba i na vývoj vlastního produktu. Pořád mám v sobě touhu se opět pustit do tvorby, do té skutečné a intenzivní. Ne jen jednou za čas vzít materiál do ruky a něco z něj udělat. Ale opravdu se hluboce ponořit. Vím, že mi žádná škola nepomůže, že si člověk všechno zvládne sám, když se opravdu rozhodne a odhodlá. Jenže mě baví atmosféra, sdílení se stejnými lidmi, obhajování si svojí práce, překračování svého stínu, i to vyčerpání...

A 19. září mají den otevřených dveří.

Kouzlo květinových vůní 


Nemůžu si pomoct, ale od té doby, co jsem objevila díky značku Florihana, jsem strašně skeptická k jakýmkoli pseudoolejíčkům. V těchhle malých lahvičkách cítím tu pravou vůni, odnáší mě do jiného světa.

Ocitla jsem se za posledního půlroku na několika workshopech, kde se vyráběla kosmetika nebo něco podobného a bohužel všichni kurzisti používali nekvalitní oleje. Záměrně ani nepíšu éterické oleje, protože to rozhodně nebyly. Určitě brzy napíšu nějaký článek, ve kterém řeknu, jak se v tom vyznat. Ano, chápu, že éterické oleje jsou vzácné a nebudu je míchat do něčeho, co liju do záchodu, ale na pleťové vody, krémy, oleje, šampony - tedy na všechno, co se dotýká těla, bych použila jen to nejkvalitnější.

Jedinečnou možnost objevit kouzlo květinových vůní. Já miluju růži a mimózu. 12. září bude mít Kateřina Kloudová workshop a dopodrobna rozebere jejich složení, užití a historii. Bude to tak trochu alchymie, ale hodně omamná a nádherná zkušenost.

Putování s Rychlými šípy


Díky Gábině a Jitce jsem objevila venkovní hru od divadla Minor Po stopách Jana Tleskače. My se chystáme zítra a jsem zvědavá, jaké to bude. Sledujte InstaStories, určitě tam něco nasdílím. :)

Kurz akvarelu


S Jitkou Zajíčkovou jsem se seznámila náhodou přes Instagram a od té doby ji po očku sleduju. Už několik let vede kurzy akvarelu a teď k tomu přidala i kurz tvorby razítek. Jestli toužíte ovládnout štětec, zajděte k ní :) Mrkněte k ní na Facebooku do událostí nebo přímo na web.Výtvarky v Babylonii

Jestli zvažujete nějaký kroužek, pak v Babylonii nesáhnete vedle. Osobně bych se zaměřila na malbu, ale je mi jasné, že každý jsme jiný a někdo se radši věnuje kreslení. Přístup v Babylonii mě baví, vládne tam přátelská atmosféra. A hodně mě tu láká kaligrafie.


Workshopy pro dospělé 


V galerii hlavního města Prahy. Chystám se na dřevoryt. Sice až v říjnu, ale musela jsem vám to napsat. Tyhle dílny probíhají většinou v neděli, vede je skvělá lektorka, střídají se techniky a vždy se reaguje na nějakou probíhající výstavu v GHMP. Vše najdete na jejich stránkách.
Be First to Post Comment !
Okomentovat

Přidejte svůj komentář nebo tip k článku.

Social Follow