DIY blog s návody, výtvarnými tipy a cestami za inspirací

14. února 2018

5 sladkých tipů (nejen na Valentýna)

Co myslíte? Slavím nebo neslavím Valentýna? Spíš ne. Je to ten druh svátku, co mě tak nějak míjí, ale stejně to člověku nedá a občas ze sebe něco vymáčkne. Myslím, že jsem občas dostala nějakou kytku, pamatuju se na CD Davida Bowieho.Mám tu 5 tipů, kam na něco sladkého. Začnu čokoládovým receptem s Baileys.

Připravte si na dvě porce:

 • 100 ml plnotučného mléka
 • 100 gramů kvalitní hořké čokolády
 • 2 panáky Baileys
 • šlehačka na ozdobu


Mléko ohřejte, aby bylo horké a rozpusťte v něm čokoládu. Lehce promíchejte, aby se směs spojila. Pak nalijte do skleničky. Opatrně přilijte Baileys na povrch. Ozdobte šlehačkou. Podávat můžete jak horké, tak i studené. :)A co jsou moje nejoblíbenější místa? Kam chodím v Praze fakt moc ráda mlsat nebo si dát víno?

Určitě Creme de la Creme - na místní arašídovou zmrzlinu si dělám čas i během zimy. Vždycky mi zvedne náladu a vždycky mám (trochu škodolibou) radost, když sem někoho přivedu a je nadšený a získá závislost taky.

IF Café - ať už na Tylově náměstí nebo v Belgické. Máme tu rádi prsa. Vlastně je to takový růžový polokulovitý dortík, ale pochutnáte si i na jiných.Choco café - je to jediná pražská čokoládovna - sami si tu praží kakaové boby. Najdete ji na Betlémském náměstí (kde mimochodem zajděte do galerie Jaroslava Fragnera i do Betlémské kaple). Doporučuju horkou čokoládu a domů taky neodejdete s prázdnou.

Barriqada - naše vršovická vinotéka. S dokonalými sýry, oblíbila jsem si jeden s popelem. A k němu sladkou cibulovou marmeládu, nebo šípkovou...

Co vy? Slavíte? Nebo máte tip na nějakou ještě lepší sladkost? Napište.
4 komentáře on "5 sladkých tipů (nejen na Valentýna)"
 1. Úplně jsem na něco sladkého dostala chuť. :D :)

  OdpovědětVymazat
 2. No ja to zrovna neslavim, ale dala bych si ty dobroty hned:-). M.

  OdpovědětVymazat
 3. No mňam, to jsou super tipy :) Já neslavím, ale na nějakou dobrotu, to zajdu ráda :)
  Petra z blogu mygoldenmind.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře. Pokud jej vyhodnotím jako spam, ohodnotím patřičně také stránku, na níž odkazujete.

Kontaktní formulář

Název

E-mail *

Vzkaz *