DIY blog s návody, výtvarnými tipy a cestami za inspirací

2. února 2016

Třetí část výzvy - můj projekt a něco o fotorealismu/hyperrealismu

Přehoupli jsme se do třetí části výzvy, stále vám chodí maily, jen každý den přibývají témata. Vy si můžete jet ten starý model - tedy vybrat si jedno téma denně. Tady jsou témata za poslední tři dny. Šest kategorií, tři techničtější: kresba, malba, grafika, tři abstraktnější: barvy, světlo, vesmír. Ve své podstatě si ale s tématem můžete dělat, co chcete. Tedy i když vezmete květinu z malby, není nutné ji malovat, je to jen doporučení...


Nebo si vymyslet vlastní věc a začít něco jiného.

Můj projekt

Už dlouho mám v plánu nakreslit velké/nadživotní portréty: sebe, děti, muže. Tak mi držte palce, protože bych je chtěla mít co nejrealističtější. Lépe řečeno nejfotorealističtější, protože podkladem kresby bude fotka.

Fotorealismus a hyperrealismus

Tyhle směry jsou často podceňované, právě kvůli tomu, že mohou vypadat jako fotografie. Ale zdání klame. Fotorealismus je umění jako každé jiné, a skutečně se jedná o zobrazení "foto" reality - umělci mají jako předlohu často fotografie. Hyperrealismus zachází ještě dál, takové detaily pouhým okem nezaznamenáte. Na obrazech, kde jsou namalovaní lidé jsou vidět jednotlivé vlasy, chloupky na tvářích i póry.

Už je to pár let, co jsem vyjížděla schody metra na Malostranské a spatřila jsem ten plakát upozorňující na výstavu v Rudolfinu. Fascinoval mě. Tajemný, úzkostný, možná i depresivní. Angels sleeping. (Tak se jmenovala výstava.). Ihned jsem si domyslela vlastní příběh a Gottlieba Helnweina jsem si nenechala ujít. To, co vidíte, vypadá jako fotka. Ve skutečnosti je to obraz v nadživotní velikosti. Některé malby měly 2x3 metry, i víc. Všechno naprosto perfektní, do nejmenšího detailu.Mate také svého oblíbeného umělce? Já jich mám samozřejmě víc, ale na tuhle výstavu si často vzpomenu, zkrátka mi utkvěla v paměti. :-)
Be First to Post Comment !
Okomentovat

Děkuji za komentáře. Pokud jej vyhodnotím jako spam, ohodnotím patřičně také stránku, na níž odkazujete.

Kontaktní formulář

Název

E-mail *

Vzkaz *