DIY odličovací tamponky | DIY MINI PROJEKTY

DIY odličovací tamponky

| on
7.9.17
Už je používám dlouho, tedy ty kupované. Ano, rozhodla jsem se pro ně, protože se snažím vyměnit jednorázové věci za znovupoužitelné, navíc v tomhle případě ještě částečně recyklovat. Zvykla jsem si na ně, stejně jako na svou pleťovou vodu od Florihany, tak i tu mnou vyrobenou - recept najdete tady.


Látkové odličovací tamponky se dají koupit, ale jestli máte jenom trochu času a chuti, hravě je zvládnete doma.

Sežeňte si na ně přírodní materiál, který je silnější a na povrchu jemňoučký. Může to být třeba stará flanelová košile, jemný ručník, plena nebo si nechte ustřihnout 10 cm flanelu ve švadlence.Já jsem si připravila:

 • růžový flanel s puntíky 
 • starý světlý ručník

Nedělala jsem kulaté, ale oválné tvary. Dva kousky flanelu jsem vyplnila o něco menším kouskem z ručníku a potom dvakrát kolem dokola obšila svým hrozným strojem Singer.Fakt vám nedoporučuju (a ani moje 2 známé švadlenky) tuhle značku. Ano, staré stroje jsou prý naprosto skvělé, ale ty nové s umělohmotnými součástkami se jim nevyrovnají. Já jsem ten svůj hned po záruce měla v servisu, kde zjistili nějakou výrobní vadu, tak jsem byla nadšená, že jsem ho první dva roky skoro nepoužila a nepřišlo se na to... 

A to je hotovo. :) Krásné dny, Iva

Edit: úplně jsem zapomněla napsat, co s nimi po odlíčení dělám. Ideálně hned do pračky, peru s ručníky a ložním prádlem na 60 °. :)
4 komentáře on "DIY odličovací tamponky"
 1. To je prima - moje starší dcera je taky používá :) Já jsem zatím teprv trochu nalomená....

  OdpovědětVymazat
 2. Další věc, kterou potřebuju vyrobit, až si budu zařizovat vlastní bydlení. :3 Jen se chci zeptat, jak je pak čistíte?

  OdpovědětVymazat
 3. Ty jo, to je paráda Ivčo, taky možná vyzkouším (ale ušít mi je bude muset tchýně:D).

  Měj se krásně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gábi, je to hrozně primitivní. :) Jen by to chtělo ještě tlustší přírodní látku. Krásné dny, Iva

   Vymazat

Přidejte svůj komentář nebo tip k článku.

Social Follow