Jak jsem začala používat slupovací gel lak na nehty | DIY MINI PROJEKTY

Jak jsem začala používat slupovací gel lak na nehty

| on
26.2.16
Dnes trochu jiné udělej si sám, je o tom, jak jsem vyhodila všechny svoje laky na nehty... Nejsem úplně ten typ, který řeší novinky a tipy v oblasti kosmetiky a podobně, ale myslím, že slupovací gel laky můžou pomoct nejedné z vás. :-)
Většinou dělám věci na poslední chvíli, tedy i když jsem se vypravovala na různé akce, lakování nehtů přicházelo až na poslední chvíli a snad se mi ani nikdy nepovedlo, abych to nějak nezkazila, někde neotlačila, neškrábla se klíčem při odcházení. Teď mám dvě děti, takže delší schnutí nehtů nepřichází v úvahu, přesto je i já chci mít občas barevné.

Nad gel lakem jsem uvažovala už dlouho a před lety taky vyzkoušela, jenže mi hrozně vadilo to, jak se to sundavá z nehtů. Pak jsem někde objevila slupovací gel laky a bylo to (pro mě) to správné řešení.

Jak postupovat při aplikaci gel - laku?

Chce to trochu cviku, ale zvládne to levou zadní každý, kdo si nehty pravidelně lakuje. Je potřeba nehty upravit, obrousit a otřít odmašťovačem.

Pak musíte dát vrstvu základního laku jako podklad a vypálit. Potom dávám dvě vrstvy barevného laku - každou zvlášť vypálím a nakonec ještě vrchní vrstvu základního laku, opět vypálím.

Gel lak je před vypálením tekutý. To znamená, že můžete vrstvu barvy upravovat, opravovat, ubírat, přidávat, podle libosti se i po chvíli vrátit k jinému nehtu. Zkrátka co zkazíte, to ještě předěláte.

Jak dlouho to vydrží?

Minimálně týden i 10 dní - je to spíš závislé na tom, jak rychle vám rostou nehty.

Co budu potřebovat a kolik to stojí?

- Základní (průhledný) lak na podklad a vršek - slupovací gel lak.
- Barevný slupovací gel lak.
- Lampu, já mám LED
- Odmašťovač

Mně sada s 5 laky a malou lampou vyšla na 1500 - jsou to už 2 roky. Odmašťovač je za pár desítek korun. Za tu dobu už se sada určitě vyplatila - občas se nalakuju já, někdy mamka nebo kamarádka.

Pozitiva a negativa

+ Do půl hodiny máte hotové nehty.
+ Jsou hned suché.
+ Nehty jsou upravené - na dlouho.
+ Je odolný - i při častých domácích pracích.

- Nedoporučuji používat na zničené nehty, ani bych ho osobně nepoužívala pořád.
3 komentáře on "Jak jsem začala používat slupovací gel lak na nehty"
 1. Taky jsem nad těmito gel laky dlouho přemýšlela, ale zůstala jsem u klasických laků.
  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat
 2. Ivi, nad lampou a gel laky jsem taky uvažovala. Nakonec mě odradila vstupní investice do lampy, jakou máš Ty? Ale zase ta výdrž mě hodně láká! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, to je malá cestovní lampa - LED - byla v sadě, ale samostatně je myslím kolem tisícovky. Co mi paní v www.modelaznehtu.cz říkala, tak se dá použít jen na tyhle slupovací gel laky, na ty klasické gel laky prý nestačí. Mně to takhle naprosto vyhovuje. Lakuju se spíš nárazově, plus někdy v rodině, investice se vyplatila :-) iva

   Vymazat

Přidejte svůj komentář nebo tip k článku.

Social Follow